اتاق عمل

اتاق عمل بیمارستان تهران؛ در طبقه دوم ساختمان شماره یک واقع شده است هم اکنون دارای چهار اتاق عمل، ریکاوری و CSR می باشد. کلیه اتاق های عمل به وسایل مربوطه مجهز می باشد. دو دستگاه کامل لاپاراسکوپی و یک دستگاه C-ARM  در اتاق عمل قرار دارد.

ریکاوری دارای چهار تخت با مانیتور اختصاصی به هر تخت مجهز است.

CSR دارای دو دستگاه اتوکلاو و یک دستگاه ست شور می باشد.

­­

 

 

 

اتاق های عمل با فضای استاندارد و مجهز به امکانات و دستگاه های پیشرفته بصورت شبانه روزی فعال و آماده ارائه خدمات می باشد. کلیه عمل ها به جز چشم وقلب در بیمارستان تهران انجام می شود.

 

نحوه پذیرش بیمار در اتاق عمل

بیماران به دو طریق ممکن است در اتاق عمل پذیرش شوند:

اورژانسی؛ زمانی که بیمار بطور اورژانس توسط پزشک ویزیت میگردد و با تشخیص پزشک در صورتي كه بیمار نیاز به عمل اورژانسی داشته باشد با آمادگي فوري بیمار به اتاق عمل منتقل میشود.

غیر اورژانسی؛ زمانی که بیمار با دستور بستری یکی از متخصصین جهت عمل جراحی پذیرش میگردد آمادگیهای لازم به بیمار داده می شود و اقدامات قبل از عمل برای او انجام میگیرد.

 

مواردی که بیماران لازم است قبل از عمل جراحی رعایت نمایند

۱. شب قبل از عمل شام سبک میل شود و حدود ۸ ساعت قبل ازعمل هیچ چیز از طریق دهان مصرف نشود .

۲. شب قبل از عمل و یا صبح روز عمل دوش گرفته شود .

۳. چون در طول عمل برای کنترل میزان اکسیژن رسانی بیمار لازم است رنگ لبها و ناخنها دیده شود لذا آرایش چهره ولاک روی ناخنها باید پاک شود.

۴. کلیه زیور الات خارج شود.

۵. دندان مصنوعی و یا هر گونه پروتز دیگر خارج شود.

۶. پزشک خود را در صورت بارداري و مصرف هر گونه دارو ویا ابتلاء به هر گونه بیماری مطلع سازید.

۷. کادر پزشکی را از حساسیت به هر گونه دارو یا مواد دیگر مطلع سازید.

۸. آرامش خود را حفظ کنید و با صبر و حوصله دستورات کادر پزشکی را اجراء کنید.

۹. داشتن اطلاعات راجع به نوع عمل ، پزشک معالج ، روش و نحوه انجام عمل و ... جزء منشور حقوقی بیمار می باشد و پاسخگویی به این سوالات وظیفه کادر درمانی است .

 

ریکاوری؛

ریکاوری مکانی است که پس از اتمام عمل بیمار به این مکان منتقل می شود تا مراقبتهای لازم درخصوص ایجاد شرایط مطلوب در علائم حیاتی و کنترل درد بیمار صورت بگیرد . ریکاوری بیمارستان تهران دارای چهار تخت مجهز به دستگاه های مانیتورینگ قلب و پالس اکسی متر ، ساکشن ، دستگاه فشار خون ، ترالی احیاء می باشد زمانیکه بیمار به ریکاوری منتقل می شود بیمار به پالس اکسی متری و مانیتور قلب وصل میگردد برحسب نیاز و بر اساس دستور متخصص هوشبری اکسیژن تراپی برای بیمار انجام میگیرد . علائم حیاتی و درد و سطح هوشیاری بیمار مرتب کنترل می شود و زمانی که سطح هوشیاری و علائم او به حد مطلوب رسید با دستور متخصص هوشبری بیمار به بخش مربوطه منتقل می گردد .

 .

 

 

 

تمامی حقوق برای بیمارستان تهران محفوظ است.